WNOKTA Logo

WNOKTA’dan Hosting ve Alan Adı Satın Almak

Alan adı ve hosting alım işlemlerini WNOKTA üzerinden anlatmaya devam edelim. Hosting paketimizi satın almak ve alan adımızı tescil etmek için https://www.wnokta.com/hosting.html adresini ziyaret ediyoruz.

Hosting paket seçimini yap

Sayfayı ziyaret ettiğimizde karşımıza 4 adet paket çıkıyor, bir alan adımız varsa basit bir web sitesi ve bütçeniz kısıtlı ise Hosting başlangıç paketi yeterli olacaktır. Bir alan adınız yok veya var olan alan adınızın aynı zamanda süresini uzatmak isterseniz WNOKTA’nın yıllık alımlarda Hosting Üç paketi ile birlikte sunulan ilk yıl geçerli olan ücretsiz alan adı tescili veya mevcut alan adınızı ücretsiz transfer ederek süresini 1 yıl uzatabileceğiniz kampanyasından yararlanabilirsiniz. Yıllık fiyatı 16.50$+KDV fiyatı olan bu paket resmen bedava diyebiliriz. Almak istediğimiz paketin “Satın Al” düğmesine tıklayalım.

Alan adı sorgulama ve satın alma

Bir alan adımız yok ise veya var olan alan adınızı transfer ederek süresini 1 yıl uzatmak isterseniz “Yeni Alan adı veya Transfer” seçeneğini seçerek almak istediğiniz alan adınızı yazıp “Sorgula” düğmesine tıklıyoruz. Alan adı satın almak istiyorsanız boşta olan alan adını seçerek “Seçilen Alan Adlarını Satın Al” düğmesine tıklayarak bir sonraki adıma geçebiliriz. Alan adımızı transfer etmek istemiyor sadece hosting hizmetinden yararlanmak istiyorsak “Alan Adım Var” sekmesini seçerek alan adımızı yazarak devam edebiliriz. Akabinde alan adınızın dns adreslerini, alan adınızı aldığınız firmadan hostinginize göre değiştirmeniz yeterli olur. Hosting DNS sunucu adres bilgileri ise hosting bilgi ekranında yeralmakta.

Alış veriş sepeti adımı

Bir sonraki adımda Alış veriş sepeti bizi karşılıyor ve satın alma adımlarına devam etmek için “Ödeme Yap” düğmesine tıklıyoruz, tabi daha önce kayıt olduysak müşteri girişi yapmış olmalısınız.

WNOKTA kayıt işlemi

Kayıt sayfasında müşteri türüne göre seçimimizi yaparak kayıt oluyoruz, bu arada WNOKTA tamamen güvenli bir site, T.C. kimlik no gibi bilgileri vermenizde hiçbir sakınca yok BTK yer sağlayıcılar listesinde yer alıyor. “https://www.btk.gov.tr/ticari-amacli-hizmet-verenler-yer-saglayici-listesi?page=1&q=wnokta” satın alma işleminden hemen sonra Elektronik Faturanızı gönderiyor olmalarıda posta ile fatura bekleme derdinide ortadan kaldırıyor hemen faturanıza ulaşabiliyorsunuz. 

SMS doğrulama işlemi

Mobil telefonunuza gelen SMS doğrulama kodunu girerek “SMS Kodunu Doğrula” düğmesini kullanarak SMS doğrulama işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. SMS doğrulama başarılı olduğunda sistem sizi Alış veriş sepetinize gönderiyor, alışveriş sepetinde “Ödeme Yap” düğmesine tıklayarak, proforma faturamızı oluşturuyor ve ödeme ekranına bizi yönlendiriyor. 

Alış veriş sepeti ödeme yap işlemi
Ödeme ekranı fatura bilgisi düzenle

Ödememizi yapacağımız ekranda fatura bilgilerimizi güncelliyoruz, faturamızın hangi bilgiler ile kesileceğini doğruladıktan sonra sayfayı aşağı kaydırıyoruz.

Kredi Kartı ödemesi

3D güvenli ödeme özelliği açık olan kredi kartı veya debit, innial kartımızın bilgilerini giriyoruz ve bizi bankamızın 3D doğrulama sayfasına aktarıyor, ödememizi başarılı olarak yaptıktan sonra sistem bizi WNOKTA fatura ödendi sayfasına yönlendiriyor. Bu sırada ise Hosting hizmetimiz ve alan adı tescil işleminiz anında gerçekleşiyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir