Wordpress kur

WordPress kurulumu

Sıra geldi sitemizde kullanacağımız WordPress yazılımını yüklemeye

Alan adımızı ve Hosting işimizi hallettiğimize göre sıra geldi sitemize WordPress kurmaya, WNOKTA üzerinde bir hosting hizmetiniz varsa bu işlem çocuk oyuncağı, sadece bir kaç saniye içerisinde kurulum gerçekleşiyor ve WordPress ile sitemizi hazırlamaya başlayabilir hale geliyoruz.

Sitemiz için aldığımız bir ssl sertifikası yok ise WNOKTA bunu size ücretsiz olarak sağlıyor. Hosting yönetim sayfanızdaki SSL Sertifikası bağlantısına tıklayarak açılan sayfadaki Ücretsiz SSL Sertifikası Oluştur düğmesine tıklayarak SSL sertifikası yükleme ekranındaki varsa ssl sertifikası olmasını istediğimiz alt alan adlarımız onlarıda seçerek İşlemi Yap düğmesine tıklayarak sonrasında başarılı mesajını aldığımızda SSL Sertifikası sitemize yüklenmiş oluyor. 

SSL Sertifikası Yükleme
SSL Sertifikası yükleme işlemini yap

Evet SSL Sertifikamızı sitemize tanımladığımıza göre sıra geldi sitemize WordPress yazılımını kurmaya.

Tek Tıkla WordPress Yazılımı Kurmak 

Hosting yönetim ekranında sol menüde bulunan Tek Tıkla Kurulum bağlantısına tıklıyoruz, açılır menüde Yazılım Yükle bağlantısına tıklıyoruz. Açılan sayfada tek tıkla kurulum yapılan yazılımların bir listesi gelecek. Listeden WordPress yazılımını seçiyoruz.

Wordpress Kurulum Yap
Wordpress kurulumu kolay
Wordpress kurulumu başarıyla gerçekleşti

WordPress kurulumunu başarıyla gerçekleştiğimizde ekranda giriş bilgilerine ulaşabiliyorsunuz. Aynı bilgileri WNOKTA üzerindeki müşteri e-posta adresinize gönderilmekte. Bilgileri kaybederseniz kalem simgesine tıklayarak yönetici kullanıcı adını girip WordPress şifrenizi sıfırlayabiliyorsunuz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir