Bir web sitesi için gerekenler

Bir web sitesi için gerekenler?

Normal standardlarda bir web sitesi için bir webmaster ihtiyacınız olmaz pekala tek başınıza hiçbir kodlama bilgisi olmadan bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

Adım adım nasıl bir web sitesine sahip olacaksanız ve ihtiyacınızı karşılayacak hazır yazılımlar hakkında bu makalemizde size açıklayıcı bilgiler vereceğiz.

Öncelikle gelin bir web sitesi için gerekenleri sıralayalım;

  • Domain (Alan Adı)
  • Hosting (Web sitesi barındırma)
  • WordPress (Hazır web sitesi yazılımı)

Öncelikle alan adımızı ve hostingimizi alacağımız firmayı bulmalıyız, web sitemiz için sağlam bir hosting hizmetine ihtiyacımız var, bu güne kadar onlarca hosting firması ile çalışmış olamız vesilesi ile elde ettiğimiz deneyim doğrultusunda diyebilirimki www.wnokta.com adresindeki WNOKTA firması ile gönül rahatlığı ile çalışabilirsiniz. Gerek kontrol panellerinin tamamen kullanıcı dostu bir arayüze sahip olması, gerek sunucularının wordpress için özel optimizasyonları, gerek müşteri hizmetlerinin ve teknik ekiplerin çözüm odaklı yaklaşımı, lokasyon olarak Türkiye, İstanbul’daki sunucuları üzerinden hizmet vermeleri sebebi ile diğer hosting firmalarından 10 kat yukarıda olduğunu söylesek sanıyorum abartmış olmayız. WNOKTA’yı gerçekten seviyoruz ve umarız bu hizmet anlayışı ve kaliteyi bozmadan devam ederler.

İlk iki adımı gerçekleştirmek üzere Alan adımızı ve Hostingimizi veya sadece Hostingimizi satın almalıyız.

1 & 2. Bir Hosting ve Alan Adı Satın Almak İle İlgili Yazımıza Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

3. WordPress Yazılımının Kurulması İle İlgili Bağlantıya Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

4. WordPress Sitenize Giriş ve Kurulması Gereken Eklentilere Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz. 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir