Wordpress için en iyi eklentiler

WordPress Gerekli Eklentilerin Kurulumu

WordPress yazılımımızı kurduktan sonra sitemizin yönetici ekranına erişerek, sitemizde olmazsa olmaz sürekli olarak kurulu olması gereken eklentileri adım adım kuracağız.

Kurulumumuzu yaptığımız site adresi olarak http://www.cokiyibirfirma.com/ adresini kullanacağız. WordPress yönetim ekranımıza giriş yapmak istersek site adresimizin sonuna / işaretinden sonra wp-login.php yazmalıyız. Örnek olarak http://www.cokiyibirfirma.com/wp-login.php adresindeki gibi WordPress yönetici giriş ekranımıza ulaşabiliriz.

WNOKTA WordPress Yönetici Giriş Bağlantısı
Wordpress Yönetici Giriş Ekranı

WordPress için gerekli olan eklentilere sırayla değinerek kurulumlarını gerçekleştirelim.

CACHE Eklentisi

İlk eklentimiz sitemizin daima hızlı açılmasını sağlayacak, yükleyeceğimiz eklentilerle sitemizin yavaşlamasını engelleyecek, CPU işlemci ve RAM kullanımını azaltacak olan Önbellek (CACHE) eklentisi ile başlayalım.

Piyasada ücretli veya ücretsiz olan onlarca cache eklentisi var, fakat hepsinin iddia ettiği ise bir birinden hızlı olmalarıdır. Biz sizin için en çok kullanılan önbellek eklentilerini popüler bir çok web sunucusu üzerinde test ettik.

WordPress için test ettiğimiz cache eklentilerine aşağıdaki bağlantıya tıklayarak erişebilirsiniz;

WordPress için en iyi cache (Önbellek) eklentisi

SEO Eklentisi

Sitemiz için en önemli konulardan birisi olan SEO konusunda tüm eksikliklerinizi giderecek bir eklenti işinizi oldukça kolaylaştıracak ve kolayca site içi SEO işlemlerinizi gerçekleştirebilmenizi sağlayacak olan ALL in One SEO ile ilgili kurulum veya ayarlarını içeren yazımıza aşağıdaki bağlantıya tıklayarak erişebilirsiniz;

WordPress için en iyi SEO eklentisi


E-posta Eklentisi

WordPress sitemizin sağlıklı olarak hosting hizmetleri üzerinde e-posta gönderip alması için bir SMTP e-posta gönderim eklentisine ihtiyaç duyar. Bu eklentiyi sitemize yüklediğimizde artık sitemiz tüm e-posta gönderimlerini bu eklenti üzerinden güvenli bir şekilde sorunsuz olarak gerçekleştirecek.

WordPress için en iyi SMTP eklentisi


İletişim Formu Eklentisi

Sitemize bir iletişim formu veya doldurulmasını istediğimiz bir başvuru formu, sipariş formu gibi formları oluşturabileceğimiz en popüler uygulamalardan bir çoğunu test ettik ve hem kullanıcı dostu, hemde işlevsel olan eklentiyi sizin için seçtik.

WordPress en iyi İletişim Formu eklentisi


Admin Giriş Adresini Değiştirme Eklentisi

WordPress sitelerinin genellikle en muzdarip oldukları konulardan biriside BOT’lar ile yapılan yönetici şifrenizi bulabilmek için giriş denemeleri, bu denemeler bir süre sonra çok fazla yoğunlaşarak sitenizi kullanılmaz hale getirebilir, BruteForce saldırılarını engellemek bu tarz saldırılara baştan mağruz kalmamak için bu eklentiyi kurmalıyız. Hemen kurulum ve kullanımı hakkındaki bilgiler için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

WordPress Admin giriş adresini değiştirme eklentisi


Güvenlik Eklentisi

Hosting firmanız bir sitenizde worm veya virüs taraması yapmıyor veya yapsa bile yeteri kadar güvenlik sağlamıyor, sağlasa bile siz kendinizi yinede güvende hissetmiyorsanız tam sitenize göre güvenlik önlemlerini sağlayacak bir eklenti önereceğiz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak eklenti hakkında bilgilere ulaşabilir ayarlarını yapabilirsiniz.

WordPress İçin En İyi Güvenlik Eklentisi


Resim Optimizasyon Eklentisi

Sitenizin olmazsa olmaz eklentilerinden birini daha sizin için seçtik, bu eklenti sayesinde sitenize yüklediğiniz tüm resimler optimize edilerek boyutları düşürülür. Böylece mevcut resimler kayıpsız optimize edilerek google page speed değerlerinizin yükselmesine ve sitenizin SEO değerini artıracaktır. Hemen alttaki bağlantıyı kullanarak, Resim sıkıştırma eklentileri hakkındaki incelememizi ve önerdiğimiz eklentiye ulaşabilirsiniz.

WordPress için en iyi resim sıkıştırma eklentisi

1 thought on “WordPress Gerekli Eklentilerin Kurulumu”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir