Wordpress smtp eklentisi

WordPress en iyi SMTP eklentisi

WordPress yazılımı içerisinde standard bir e-posta gönderim işlemi yer alır fakat hosting firmalarının %99’u bu özelliği devre dışı bırakır, bunun nedeni ise e-posta gönderimi sırasında e-posta kullanıcı adı ve şifresi gibi kimlik gerektirmeden e-posta göndermesidir.

Easy WP SMTP ise bu sorunu ortadan kaldırır ve varsayılan WordPress e-posta gönderim özelliğini devre dışı bırakarak, sağlayacağımız E-posta giriş bilgileri ile SMTP sunucunuz üzerinden e-posta gönderimini sağlar. Böylece e-posta gönderimlerimiz sorunsuz ve güvenli bir şekilde gerçekleşmiş olur.

Gelin öyleyse eklentimizi kuralım ve sonrasında eklentimize ait ayarları nasıl yapacağımızı görelim. Eğer eklenti kurma konusunda bir bilginiz yok ise aşağıdaki bağlantıyı kullanarak nasıl eklenti kurabileceğinizi görebilirsiniz.

WordPress Nasıl eklenti kurulur?

Eklentimizi kurduysak sıra geldi ayarlarını yapmaya. Haydi şimdi WordPress sitemizin e-posta ayarlarını yapalım. Sol menüde bulunan Ayarlar bağlantısı altındaki Easy WP SMTP bağlantısına tıklayalım.

WordPress easy wp SMTP ayar bağlantısı
  • Gönderen E-posta Adresi: Bu bölüme e-posta gönderecek olan sitemize ait e-posta adresimizi yazıyoruz. örnek: info@cokiyibirfirma.com
  • Gönderen Adı: Yine bu kısıma e-posta adresimizi yazıyoruz.
  • Yanıt E-posta Adresi: Bu kısmı boş bırakıyoruz, yanıtlanmasını istemiyorsanız örneğin olmayan bir e-posta adresi yazabilirsiniz noreply@alanadınız.com örneği gibi..
  • SMTP sunucusu: E-posta sunucunuzun bağlantı adresi örnek mail.cokiyibirfirma.com hosting sağlayıcınızdan öğrenebilirsiniz.
  • Şifreleme Türü: SSL/TLS olarak kullandığınızda e-posta gönderimleri güvenli protokol üzerinden gönderilir.
  • SMTP Portu: SSL seçili olduğunda 465 standard portudur. Yalnız hosting firmasına göre değişiklik gösterebilir, hosting firmanızdan öğrenebilirsiniz.
  • SMTP Kimlik Doğrulaması: Evet
  • SMTP Kullanıcı Adı: örnek: info@cokiyibirfirma.com
  • SMTP Parolası: E-posta adresinizin şifresi

Evet yukarıdaki bilgiler ve aşağıdaki ekran görüntülerine bakarak ayarlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayarlarımızı tamamladıktan sonra Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıklayarak ayarları kayıt edebilir ve sonrasında Test E-postası tabından çalışıp çalışmadığını test edebilirsiniz.

Wordpress easy wp smtp ayarları ekran görüntüsü 1
wordpress easy wp smtp ayarları ekran 2

1 thought on “WordPress en iyi SMTP eklentisi”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir