Wordfence Kapak

WordPress Wordfence Güvenlik Eklentisi

En çok muzdarip olunan konulardan birisi olan sitenize bulaşan wormlar, malware virüslerinden, değiştirilen dosyalara kadar raporlayan ve onaran harika bir eklenti. Dilediğiniz zaman sitenizin dosyalarını tarayabilir ve bir değişiklik varsa veya bir malware bulaştıysa size gösterir ve tek tıkla temizlemenize imkan sağlar. Bu eklenti sizin güvenlik ihtiyaçlarınızı ücretsiz olarak karşılayacak. Öyle şimdi Wordfence eklentimizi kuralım.

WordPress Nasıl eklenti kurulur?

Eklentimizi kurduğumuza göre şimdi gelelim eklentimizin ayarlarını yapmaya, kurulum tamamlandıktan sonra karşımıza çıkan ekranda you@example.com yazan bölüme sitenizdeki olası güvenlik risklerini ve değişiklikleri haber vereceği e-posta adresimizi yazıyoruz ve hemen altında bulunan Wordfence haberlerinden ve yeniliklerinden haberdar olmak istermisiniz sorusuna ise NO seçeneğini seçiyoruz ve alt kısmındaki sözleşmeyi onaylayıp CONTİNUE düğmesine tıklıyoruz. Ardımdan karşımıza çıkan No Thanks bağlantıya tıklıyoruz.

Kurulum sonrası onay ve bildirim ayarlarımızı yaptık, öyleyse şimdi Wordfence eklentimizin ayarlarını yapılandıralım. Sol menüde Wordfence bağlantısı altındaki Dashboard bağlantısına tıklıyoruz. Açılan sayfada ilk olarak otomatik güncellemeleri aktif etmek için Yes enable auto-update bağlantısına tıklıyoruz, akabinde CLİCK HERE TO CONFİGURE düğmesine tıklıyoruz, açılan kutuda DOWNLOAD .HTACCESS düğmesine tıklayarak .htaccess dosyamızı bir yedeğini indiriyoruz. Sonrasında CONTİNUE düğmesine tıklayoruz ve yapılandırmamızı tamamlıyoruz. Akabinde başarılı mesajını aldıktan sonra CLOSE düğmesine tıklayarak kapatıyoruz.

Dilersek sitemizde artık tarama yapabiliriz, bunun için sol menüde Wordfence bağlantısı altındaki Scan bağlantısına tıklıyoruz. Açılan sayfada START NEW SCAN düğmesine tıklayarak sitenizi malware ve virüs taramasından geçirebilirsiniz.

Wordfence kurulum sonrası onaylamalar
wordfence kurulum sonrası premium hayır
Wordfence kurulum sonrası ayarlar bağlantısı
wordfence kurulum sonrası ayarlar sayfasının üstü
Wordfence kurulum sonrası ayarlar sayfanın üstü düğmeleri
wordfence kurulum sonrası ayarlar sayfanın htaccess güncellemesi
wordfence kurulum sonrası ayarlar sayfanın htaccess güncellemesi başarılı

1 thought on “WordPress Wordfence Güvenlik Eklentisi”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir